پلیمر ما
دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 500kg  تک ستون
قیمت: تماس بگیرید

موجود

دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 500kg تک ستون

ساخت شرکت: پلیمرما
قیمت: تماس بگیرید

موجود

دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 500kg  تک ستون

دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) تک ستون 500kg

 

مشخصات فنی دستگاه کشش یونیورسال تنسایل
مواد مورد آزمون PEPPPAPCPS  و سایر پلاستیک ها
استاندارد مورد استفاده ISO 37, ASTM D638, ISO 6259, ISO 527, ملی 6621  و ...
گارانتی 1 سال
خدمات پس از فروش  10 سال
زمان تحویل 30 روز کاری
قابلیت کالیبراسیون دارد (انتخابی)
آموزش کار با دستگاه و استاندارد دارد (انتخابی) 
نوع نیروهای قابل اندازه گیری خمشی، فشاری، کششی
قابلیت نصب اکستنسیومتر دارد
قابلیت حفاظت در برابر بار اضافه دارد
قابلیت تعویض فیکسچر دارد
قابلیت تعویض گیره  دارد
نوع کنترل نرم افزار کامپیوتری اختصاصی
قابلیت ارائه داده های آزمون دارد
ظرفیت نیرو  ( KN) 5
دامنه نیرو (FS%) 0/2-100
سرعت آزمون (mm/min) 0/1-500
دامنه حرکت بدون فک (mm) 900
دقت نیرو (FS%) 0/03
دقت جابجایی (mm) 0/01

 

 

برای خرید فک (گیره) دستگاه تنسایل اینجا کلیک کنید      

 

خرید دستگاه تنسایل کشش یونیورسال

 

استحکام کششی چیست و انواع آن کدام است؟

استحکام کششی که با دستگاه تنسایل (کشش یونیورسال) انجام می پذیرد، توانایی پلیمرها در برابر حداکثر مقدار تنش کششی است که هنگام کشش تحمل می کنند و در آن دچار شکست نمی شوند. این نقطه، زمانی است که ماده از حالت تغییر شکل الاستیک به تغییر شکل پلاستیک انتقال پیدا می کند.

این آزمون از مهمترین و پرکاربردترین تست های پلیمر ها می باشد و نقش مهمی در انتخاب مواد برای تولید محصولات مختلف پلیمری دارد.

تغییر شکل الاستیک: وقتی تنش اعمال شده به پلاستیک در دستگاه تنسایل را حذف کنیم، ماده به ابعاد و حالت اولیه خود برمی گردد. در واقع تغییر شکل اعمال شده موقتی است و با حذف تنش از بین می رود.

تغییر شکل پلاستیک: در این نوع تغییر شکل، با حذف تنش اعمالی، ابعاد مواد به حالت اولیه خود برنمی گردد و تغییر شکل و حالت ایجاد شده برگشت ناپذیر است.

 

انواع استحکام کششی در دستگاه تنسایل (کشش یونیورسال):

به طور کلی استحکام کششی بر سه نوع طبقه بندی می شود که در شکل زیر نیز نشان دارده شده است:

  • استحکام کششی در نقطه تسلیم yield strength: تنشی است که پلیمر می تواند بدون تغییر شکل دائمی آن را تحمل کند
  • استحکام کششی در نقطه شکست breaking or fail: استحکام در نقطه ای که پلیمر در آن دچار شکست می شود
  • استحکام نهایی ultimate: حداکثر تنشی است که پلیمر یا ماده می تواند تحمل کند.

 

برای مطالعه ادامه مقاله فوق و مطالعه در مورد نحوه کار با دستگاه کشش (تنسایل) و آزمون های کشش، مدول خمشی روی عناوین کلیک کرده و یا بخش آزمون و تست های پلیمری را مشاهده کنید.

 

برای خرید سایر تجهیزات آزمایشگاهی پلیمر به فروشگاه مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید. 

 

چگونه دستگاه تنسایل (کشش) مناسب آزمون خود را انتخاب کنیم؟

فاکتورهای زیادی در انتخاب دستگاه و تجهیزات آزمایشگاه پلیمر وجود دارد، مخصوصا در دستگاهایی مانند دستگاه تنسایل که برای آزمایشات و تست های متعدد از آن استفاده می گردد. در ادامه به مهم ترین پارامترهایی که باید در خرید دستگاه تنسایل (کشش یونیورسال) به آن دقت شود را شرح می دهیم.

 

1. از چه استانداردی قرار است استفاده کنید؟

استاندارد های زیادی مانند ASTM, ISO, JIS, BS در دنیا وجود دارد. در کشور ما نیز، استاندارد های ملی با عنوان INSO انتشار می یابد که اغلب ترجمه استانداردهای بین المللی می باشد. 

معمولا تست کشش و یا سایر تست های پلیمری به سه منظور انجام می شوند. اول کنترل کیفیت، دوم تحقیق و توسعه و سوم ارائه مشخصات فنی به مشتری. 

در هریک از این موارد، باید دقت کنید که مشتری، سازمان استاندارد یا سایر ناظران، چه استانداردی را به عنوان مرجع در نظر گرفته اند. باید به این استاندرادها مراجعه کرده و قسمت تجهیزات مورد نیاز آن ها را بررسی نمایید. 

معمولا در این قسمت مشخصاتی از دستگاه تنسایل را شرح می دهند که باید به آن ها دقت نمایید. 

 

2. دستگاه تنسایل از چه نرم افزاری استفاده می کند؟

یکی از مهمترین قسمت های انتخاب دستگاه تنسایل، نرم افزار و یا در واقع رابط کاربری دستگاه تنسایل می باشد. بعضی دستگاه ها از سیستم PLC یا نرم افزار اختصاصی بر روی دستگاه استفاده می کنند. بعضی شرکت ها نیز از نرم افزار قابل نصب بر روی سیستم کامپیوتر استفاده می کنند. 

دستگاه تنسایل با نرم افزار بر روی رایانه پیسنهاد می شود. زیرا علی رغم آنکه باید هزینه سیتم کامپیوتری را تامین کرد، سهولت کارکرد بسیار بالایی دارد. می توان قابلیت های زیادی به آن اضافه کرد. امکان آپدیت نرم افزار به آسانی وجود دارد. سرعت بالاتری دارد. می توان در مواقعی که دچار مشکل شده است از طریق نرم افزارهای ریموت از راه دور با شرکت سازنده ارتباط برقرار کرد. 

ذخیره سازی داده ها بهتر و راحت تر صورت می پذیرد.

همچنین نرم افزار دستگاه تنسایل شرکت پلیمرما، که به طور اختصاصی نوشته شده است، بسیار سهل و آسان و کاربردی است. در این نرم افزار به راحتی و با یک کلیک می توانید مدول را محاسبه نمایید. سطح زیر منحنی را بلافاصله و به آسانی محاسبه نمایید. همزمان 4 نمودار را با یکدیگر مقایسه نموده و تعداد بی نهایت داده آزمون را ذخیره نمایید...... (ادامه مقاله انتخاب دستگاه تنسایل مناسب)

پارامترهای تاثیر گذار در تست استحکام کشش:

زمانی که از یک دستگاه تنسایل یا کشش یونیورسال استفاده می کنید تا استحکام کششی پلاستیک یا لاستیکی را محاسبه کنید باید برای تحلیل نتایج تست کشش بدانید چه پارامترهایی بر آن ها موثر هستند. پارامترهایی مانند دما و فشار از جمله عوامل محیطی هستند که می توانند بر نتایج تست تنش – کرنش و منحنی های دستگاه تنسایل اثر بگذارند.

 

دما:

دما اثر قابل توجهی بر خواص پلیمر دارد. با افزایش دما رفتار پلیمر به مرور تغییر می کند. به عوان مثال، وقتی دمای پلیمر را به قدری افزایش دهیم که به بالای مقدار Tg (دمای انتقال شیشه ای ) برسد، مقدار الانگیسن یا کرنش در نقطه شکست پلیمر افزایش می یابد، یعنی نمونه در کرنش یا جابجایی بیشتری دچار شکست می شود. البته اگر این افزایش دما از Tg خیلی زیاد باشد به علت نرم شدگی بیش از حد پلیمر، دوباره کرنش در شکست کاهش خواهد یافت.

مقدار ازدیاد طول در نقطه تسلیم که در نمودار تنش-کرنش دستگاه تنسایل نیز به عنوان یک داده مهم بررسی می شود، اما می تواند روند یکسانی نداشته باشد، به طور کلی برای پلیمرهای آمورف، با افزایش دما کاهش می یابد اما برای پلیمرهای بلورین می تواند روند کاملا برعکس باشد.

 

فشار:

فشار هیدروستاتیکی می تواند اثر مهمی در خواص تنش - کرنش  پلیمرها داشته باشد. به طور کلی پلیمرهای چقرمه یا ductile  با افزایش فشار هیدروستاتیکی وارد بر آن ها، تنش و ازدیاد طول در نقطه شکست آن ها افزایش می یابد. در پلیمرهای ترد یا brittle این اثر می تواند معکوس باشد.

به طور کلی در پلی الفین ها مانند پلی پروپیلن، افزایش فشار می تواند مقدار حجم آزاد موجود در پلیمر را کاهش دهد (افزایش چگالی)، و این سبب افزایش تنش و استحکام کششی پلیمر اندازه گیری شده در دستگاه تنسایل (کشش یونیورسال) خواهد شد.

 

حال اما باید در رابطه بر ساختار و ویژگی پلیمرها و اثر آن ها بر خواص کششی یا تنش – کرنش حاصله از دستگاه تنسایل یا کشش یونیورسال صحبت کنیم. هنگامی که می خواهید پلیمرهایی را انتخاب و یا برای تولید محصول مورد نظر خود اصلاح کنید، باید به این پارامترها توجه نمایید، سپس از مواد یا محصول تولید شده خود تست های مورد نظر آزمایشگاهی مانند تست کشش با دستگاه تنسایل یونیورسال را انجام دهید تا مقدار اثر گذاری آن ها را بررسی نمایید. این پارامتر ها در ادامه بررسی شده اند... (ادامه مقاله)

 

 

مقاله " چگونه دستگاه تنسایل مناسب را انتخاب نماییم؟ "

دستگاه های مشابه:

مشاهده مشخصات و قیمت دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 100kg تک ستون

مشاهده مشخصات و قیمت دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 2ton دو ستون

مشاهده مشخصات و قیمت دستگاه کشش یونیورسال (تنسایل) 5ton دو ستون

 

به دلیل نوسانات بازار، لطفا جهت اطلاع از قیمت دستگاه کشش یونیورسال(تنسایل) با پلیمرما تماس بگیرید.